İstanbul Mehter Takımı Kiralama
İstanbul Mehter Takımı Kiralama

İstanbul Mehter Takımı

Dünyanın en eski askeri bandolarından biri olan Mehteran Takımı eski dönemlerde savaşan askerlerin hücum isteğini arttıran ve karşı tarafı da bir müzik ile korkutmayı başaran topluluktur. Yüksek sesi ve muhteşem ritmik duygusu ile milli duygularınızı kabartan mehteran takımları amaçları hala aynı olmasa da geleneği devam ettiriyor.

İçinizdeki tüm duyguları hareket ettiren mehter takımı, savaş alanlarından, yeniçeri ocaklarından çıkıp düğün, sünnet gibi etkinliklere taşınmıştır. Osmanlı’yı çağrıştıran baskın melodisiyle yüzyıllardır bizi gururlandıran mehter marşları İstanbul semalarında hala yankılanıyor. Farsça ‘’mihter’’ sözcüğünden gelen ve Arapçaya dönüşünce ‘’Mehter’’olan bu sözcük ulu anlamına gelmektedir. Osmanlı’nın gücünü, kuvvetini de gösteren Mehter, her dinlendiğinde aynı duyguları uyandıran müziklerden oluşuyor.

Mehter Takımı Kiralama

Çeşitli organizasyon ve etkinlik için kiralayacağınız mehter takımımız tıpkı Osmanlı dönemindeki gibi giyinerek sizi zaman yolculuğuna çıkartacaktır. Hem görsel hem de müzik şöleni yaşatan Mehter Takımı, İstanbul’u yeniden fethetmişçesine gururlandıracak ve o gün kadar coşkulu vuracak davula.

İstanbul mehteran ekibi kiralama için seçeceğiniz takımın deneyimi, müzik geçmişi çok önemli bir rol oynayacaktır. Tüm askeri bandolarda da olduğu gibi bu müzikleri icra edebilmek belirli bir olgunluk, deneyim ve yetenek ister. İstanbul mehter takımı kiralama için birçok seçenekle karşılaşabilirsiniz. Fakat hepsi size istediğiniz duyguyu yaşatamayabilir.

Hun devletlerinden bu yana askeri müziklerin temelleri oluşturulmuştur. Bu müzikler, askeri motive ederek savaşa daha dirençli ve daha dinamik gitmesini sağlarken düşmana da yaklaştıkça korku veren bir duygu olarak geçerdi. Savaşın öbür tarafındakiler kudretli Osmanlı ordusunun ayak seslerini daha yüksek duymaya başlar ve motivasyonları oldukça düşerdi. İçerisindeki melodilerde, notalarda gizlenen Osmanlı aşkı günümüzde dahi hissediliyor.

İstanbul mehter takımı kiralama için seçtiğiniz ekibimiz büyük bir ciddiyet ve aşkla müziğini yapıyor ve siz de bu eşsiz gösteriyi izleme şansı yakalıyorsunuz. Mehter takımı kiralama fiyatları arasından kendinize en uygun olanı seçerek her türlü etkinliğinize davet edebilirsiniz. Mehter takımımız döneme ve müziğe uygun kostümleriyle ve deneyimli ekibiyle o günü sizler için unutulmaz kılacak. Kendinizi Osmanlı’nın müziğine bırakın.

Mehter Takımı Kiralama Fiyatları

Mehteran Takımımızı kiralamak ve fiyatlarımızı öğrenmek için iletişim bölümden telefon numaramıza ve adresimize ulaşabilirsiniz.Siz de Farklı Olduğunuzun Farkına Varın !
MEHTER TAKIMI KİRALAMA - 0532 692 98 48
REFERANSLARIMIZ